Transplantace vlasů za nejlepší ceny

Proč se vyhnout vlasové transplantaci v ČR: 5 důvodů, proč jsou turecké kliniky lepší než české

V dnešní době se už i české kliniky specializují na transplantaci vlasů. Bohužel některé kliniky stále ještě vykonávají vlasové transplantace zastaralými metodami (stripe) nebo využívají transplantační roboty (Artas), ale je nutné si uvědomit, že roboticky asistovaný je pouze odběr štěpů. Důležité je správně vložit štěpy na správné místo a pod správným úhlem, aby vlasy vypadaly přirozeně. I přes pokrok v této oblasti je nejlepší výsledek stále závislý na zkušenosti chirurga.

V Česku je tedy možné podstoupit vlasovou transplantaci, ale ne vždy se to vyplatí. Turecké kliniky jsou v této oblasti lépe vybaveny zkušenostmi, kvalitou i cenou, než kliniky v České republice. České kliniky provádějí jen několik operací měsíčně, zatímco v Istanbulu existují specializované kliniky, které se věnují vlasové transplantaci výhradně a mají jich za sebou již tisíce.

Existuje několik důvodů, proč je dobré zvážit transplantaci vlasů v Turecku místo v České republice:

 

1) Zkušenosti a odbornost chirurgů

Turecké kliniky jsou známé svými zkušenými a odbornými chirurgy, kteří mají vysokou úspěšnost uchycení štěpů při vlasových transplantacích. Tyto kliniky často zaměstnávají specialisty s dlouholetou praxí v oboru, kteří se věnují výhradně transplantacím vlasů. To znamená, že budete mít jistotu, že se vám bude věnovat skutečný odborník s velkými zkušenostmi.

 

2) Moderní transplantační postupy

Turecké kliniky používají moderní technologie a vybavení pro vlasové transplantace, které jsou na nejvyšší úrovni. To znamená, že budete mít k dispozici nejnovější a nejefektivnější metody a techniky při svém zákroku včetně nejmodernější metody DHI u které, Na rozdíl od jiných způsobů transplantace vlasů – FUE nebo FUT (Strip) – s přímou implantací vlasů, není potřeba vytvářet řezy nebo otvory v oblasti, kam se vlasy implantují, ale vpichují se do kůže pomocí pera. 

Vlasové folikuly jsou implantovány přímo do pokožky pomocí Choi Pen Implanteru. Díky tomu je možné naprosto přesně kontrolovat hloubku, směr a úhel umístění každého štěpu a výsledek je tak přirozený vzhled.

DHI

Nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Pro nastřelení vlasového štěpu se využívá  speciálním implantační pero, které umožňuje dosáhnout maximální hustoty. Velmi rychlé hojení, nezůstávají jizvy a 95% míra uchycení štěpů.

FUE

Pokročilá technika. Štěpy se odebírají po jednom a následně se implantují do štěrbin (kanálků) předem vytvořených řezem skalpelem. Nižší hustota než DHI, vhodné pro rozsáhlejší pleš kdy není možné dosáhnout maximální hustoty. 

FUT

Zastaralá metoda při které se vyřízne pruh kůže ze zadní části hlavy ze kterého se jednotlivé vlasové štěpy preparují. Po řezu vzniká viditelná jizva a je možné odebrat pouze malé množství štěpů. Dlouho se hojí.

3) Malé zkušenosti klinik v České republice

Personál českých klinik nemá ve srovnání s tureckými dostatek zkušeností, což omezuje počet transplantovaných vlasových štěpů. České kliniky během jedné operace přenesou nejvýše 1 500 štěpů, což je mnohem méně než počet, který přenesou turecké kliniky za stejnou dobu.

Turecké kliniky dokážou přenést až 4 500 štěpů během jediného sezení díky větší zručnosti a zkušenostem lékařů a techniků. Nedostatek zkušeností českých chirurgů znamená, že během osmihodinové operace dokážou přenést jen asi třetinu množství, které zvládnou turečtí chirurgové za stejnou dobu. To může vést k nedostatečnému výsledku, pokud je nutné přenést větší počet štěpů pro zakrytí bezvlasé oblasti.

Pokud česká klinika zvládne jen polovinu potřebného množství, vlasový porost bude řídký a výsledná hustota vlasů nebude uspokojivá. V takovém případě může být nutné podstoupit zákrok dvakrát, což znamená opakované nepohodlí a předoperační vyšetření.

4) Násobně nižší cena

Cenová výhodnost je dalším důležitým faktorem, který hraje v neprospěch českých klinik. V Turecku jsou náklady na transplantaci vlasů obecně nižší než v České republice. To je způsobeno nejenom rozdílnou úrovní mezd a nákladů na provoz kliniky, ale také konkurencí mezi tureckými klinikami, která vede k snažení snížit ceny a zvýšit konkurenceschopnost. 

Zákazník tak může získat výbornou kvalitu služeb za nižší cenu. Na druhé straně, v České republice jsou ceny vlasových transplantací často nadměrné, zejména ve srovnání s úrovní zkušeností a kvality služeb. Proto mnoho lidí volí cestu do Istanbulu, aby ušetřili peníze a získali vysokou kvalitu vlasové transplantace za nižší náklady. U HairExpert pořídíte kompletní balíček  s letenkou již od 79.900 Kč!

Porovnání ceny za 3.500 štěpů

(řeší pokročilé vypadávání vlasů)

kliniky v Istanbulu

74 900 Kč

české kliniky

350 000 Kč

5) Spokojenost klientů

Důležitým důvodem, proč jsou turecké kliniky pro vlasové transplantace lepší než české, je spokojenost pacientů. Špičkové kliniky mají vysokou úspěšnost uchycení štěpů ( >95%) při vlasových transplantacích a často se mohou pochlubit velmi spokojenými pacienty. 

Nejlepší kliniky mají na svých webových stránkách také fotografie a recenze svých klientů, což je jasným důkazem jejich kvality a úspěšnosti.

Závěr: Není vždy zlato co se blýská – realita tureckých klinik

Také turecké kliniky, kde jsou výsledky většinou úspěšné a kvalitní, nejsou bez problémů. Existuje zde mnoho klinik, které se snaží získat zisk za každou cenu a nedbají na zákony ani hygienické standardy.

Tyto kliniky nabízejí velmi levné ceny, avšak zákrok zde často provádějí nezkušení technici a doktor se neúčastní operace vůbec. Výsledky takových operací jsou obvykle katastrofální – štěpy se neuchytí, jsou vsazeny pod špatným úhlem, čelní linie jsou vadně vymodelované a výsledný vzhled vlasů není přirozený. Proto je důležité pečlivě vybírat kliniku a nechat si poradit od odborníků, aby byla transplantace vlasů úspěšná a bez rizik. 

Sdílejte