Transplantace vlasů za nejlepší ceny

Den za dnem – jak vám porostou vlasy po transplantaci?

Chcete vědět, kdy vám po absolvování transplantace začnou konečně růst nové vlasy? Je to paradox, ale nejnáročnější část celého procesu není samotný zákrok, ale období po něm. 

Vlasová pokožka se postupně hojí a vy nedočkavě vyhlížíte růst nových vlasů. Na výsledky si ale musíte několik měsíců počkat. Nebojte se. Ať už jste podstoupili transplantací metodou FUE nebo DHI, jde o procedury, u kterých úspěšnost na naší klinice překračuje 95 %. 

Každý vlasový folikul má svůj vlastní růstový cyklus. Jeho následný růst po transplantaci tedy závisí na tom, v jaké fázi cyklu byl implantován. Proto je těžké u každého jednotlivce přesně odhadnout, kdy mu vlasy plně narostou. 

Lékaři z naší kliniky ale vytvořili časovou osu, která u většiny lidí sedí a velmi dobře popisuje celý cyklus růstu nových transplantovaných vlasů.

Den 0

Dnem nula označujeme den, kdy jste podstoupili vlasovou transplantaci. Od tohoto dne počítáme následující fáze cyklu.

1.–5. den

První dva týdny po absolvování zákroku jsou ty nejdůležitější a je potřeba o pokožku hlavy správně pečovat. Během prvních pěti dnů se může objevit otok čela a zadní části hlavy (dárcovská oblast, ze které byly odebrány štěpy).

Kůže může být začervenalá a oteklá, a to hlavně na místech, kde byly provedena implantace  transplantovaných vlasů. Po jednom či dvou týdnech však podráždění zmizí. Dárcovská oblast se většinou zahojí už po několika dnech.

6.–10. den
Jakákoliv zarudnutí či otoky postupně mizí – a to u všech transplantovaných vlasů. Krátce po transplantaci vznikají stroupky, které však postupně vysychají a odpadávají. Jejich odstranění můžete pomoci, pokud je navlhčíte a velmi jemně třete prsty.
Desátý den by už měly veškeré stroupky odpadnout a objevuje se tvar vašeho nového vlasového porostu.

2.–3. týden
Přibližně po 10 dnech se vaše pokožka zbaví všech pooperačních strupů a můžete tedy začít používat šampon DS Laboratories REVITA pro růst vlasů bez jakéhokoliv omezení. V prvních dvou týdnech se však nadále vyhýbejte vlasovým gelům, sprejům, lakům a tužidlům.

V této fázi začnou  transplantované vlasy postupně vypadávat a koncem 3.–4. týdne může být velká část z nich pryč. Je to naprosto normální součást procesu hojení a je to v pořádku.

Nově transplantované vlasy vypadávají, protože se uvolňuje staré vlasové vlákno, aby v kořínku vznikl prostor pro růst nového vlasu. Klienti se při vypadávání vlasů často obávají, že transplantace byla zbytečná. Ale je to jen přirozená součást vlasového cyklu. Vypadávají pouze samotná vlasová vlákna. Vlasové folikuly jsou tou dobou v pokožce hlavy velmi bezpečně uchyceny pomocí cév. Koncová část vlasového vlákna vypadá trošku jako vlasový kořínek, a tak se lidé obávají, že jim po zákroku vypadávají transplantované folikuly. Není to tak!

Spolu s šampónem doporučujeme používat také růstové sérum DS Laboratories SPECTRAL DNC-N, které začněte používat po uplynutí 21 dnů od transplantace.

Konec 1. měsíce – 2. měsíc
Vlasové folikuly vstupují do klidové fáze svého cyklu. Délka klidové fáze, tedy období než začnou vlasy znovu růst, se může u každého člověka lišit. V tomto stádiu mají klienti přibližně stejné množství vlasů jako v okamžiku před transplantací.

2.–4. měsíc
Transplantované folikuly začínají produkovat první vlasová vlákna. U některých klientů se objeví dříve a u některých později. První vlasy, které v této fázi začínají růst jsou jemnější a tenčí. Rostou i původní vlasy a celá dárcovská oblast se uzdravuje – mizí veškerá zarudnutí a stopy po zákroku.

5. měsíc
Transplantované vlasy vstupují do anagenní fáze a začínají konečně růst. 

6.–9. měsíc
Klienti si všímají výraznějšího růstu vlasů. Stále jsou však relativně jemné a tenké, ale některé z nově vyprodukovaných vlasů už mají i víc než 7 cm a je možné je zastřihnout.
Koncem tohoto období se kvalita nových vlasů postupně zvyšuje – místo jemných rostou silnější vlasová vlákna. Vlasový porost se postupně zahušťuje. Dárcovská oblast je touto dobou už úplně zahojená.

1. rok
Během prvního roku klientům naroste asi 80 % transplantovaných vlasů. Většina vlasových folikul začne během prvních 12 měsíců od transplantace produkovat nová vlasová vlákna a dále už se hustota vlasů bez dalšího chirurgického příliš nezvyšuje. Pro další zvýšení hustoty vlasů doporučujeme nepřestat používat produkty pro růst vlasů od americké značky DS Laboratories.
V této chvíli už celkem jasně vidíte, jakého výsledku jste transplantací vlasů dosáhli.

Po 1. roce
Některým klientům ještě mohou vlasy mírně zhoustnout i po prvním roce od transplantace. Záleží především na tom, jak rychle po transplantaci jim začala růst první vlasová vlákna. Navíc – čím delší vlasy jsou, tím větší je i objem vlasů v transplantované oblasti.
Většina klientů proto vidí 100% výsledek až po 1. roce od absolvování transplantace. 

Sdílejte